General
| Device Type: | Desk Phone |
| Screen Type: | LCD |
| GPS: | No |
| Operating System: | Unknown, Proprietary |
| Camera mega-pixels: | N/A |
| Camera flash: | N/A |
| Camera auto focus: | N/A |
| Internal built in memory: | 44 MB |
| Expandable memory accepted: | 32 GB |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetooth version: | unknown |
| WiFi: | Yes |
Hardware
| Device Style: | Desk Phone |
| Device Dimensions: | 169mm, 209mm, 56mm |
| Screen Size: | 38mm, 50mm |
| Processor Type: | Unknown |
| Keyboard: | Qwerty |
| Internal Memory: | Not listed MB |
| Camera: | No |
| Battery: | Li-ion, 1500 mAh |
Software
| Operating System: | Unknown, Proprietary |
| Supports Java: | Yes |
| PC Sync: | No, N/A |
| Applications: | Alarm, Calendar, Media Player, Note pad, Task, World Time |
| Flash Supported: | N/A |
| GPS: | N/A |
| VoIP Supported: | N/A |
| Hands Free: | Yes |
| Browser: | WAPBrowser |
Network
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetooth version: | unknown |
| WiFi: | 802.11b, 802.11g |
| Bluetooth Supported Services: | Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), File Transfer Profile (FTP), Hands-Free Profile (HFP), Headset Profile (HSP), Message Access Profile (MAP), Object Push Profile (OPP), SIM Access Profile (SAP) |
| WiFi Security: | WPA, WPA2 |
| Assisted GPS: | No |
| Conference Calling: | Yes |
| Network Technology: | 2.5G, 2.75G, 2G, 3.5G, 3G |
| 3G/UMTS Frequencies: | |
| 4G/LTE Frequencies: |
Media
| Supports Audio: | Yes |
| Supports Images: | Yes |
| Image Types: | .bmp, .gif, .jpeg, .jpg, .png, .wbmp |
| Image Colors: | 16 bits |
| Image Size: | N/A |
| Image Max File Size: | N/A |
| Supported Ringtone Types: | .aac, .amr, .ime, .imy, .mid, .midi |
| Supported Wallpaper Types: | N/A |
| Wallpaper Max Dimension: | N/A |
| Device Type: | Desk Phone |
| Screen Type: | LCD |
| GPS: | No |
| Operating System: | Unknown, Proprietary |
| Camera mega-pixels: | N/A |
| Camera flash: | N/A |
| Camera auto focus: | N/A |
| Internal built in memory: | 44 MB |
| Expandable memory accepted: | 32 GB |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetooth version: | unknown |
| WiFi: | Yes |
Telkom - AGP-KW125
Telkom
AGP-KW125
No device selected!
Top 5 FAQs
Can't find the solution?