General
| Device Type: | Mobile Handset |
| GPS: | Yes |
| Operating System: | Google, Android, 15 |
| Camera mega-pixels: | 50.0 |
| Bluetooth: | Yes |
| WiFi: | Yes |
Hardware
| Device Style: | Mobile Handset |
| Device Dimensions: | 6mm |
| Processor Type: | Unknown |
| Internal Memory: | Not listed MB |
| Camera: | Yes |
| Battery: | Li-Po, 5200 mAh |
Software
| Operating System: | Google, Android, 15 |
| Browser: | Chrome |
Network
| Bluetooth: | Yes |
| WiFi: | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Network Technology: | 3G, 4G |
| 3G/UMTS Frequencies: | 850, 900, 1700, 1900, 2100 |
| 4G/LTE Frequencies: | 700, 800, 850, 900, 1700, 1800, 1900, 2100, 2300, 2500, 2600 |
| Device Type: | Mobile Handset |
| GPS: | Yes |
| Operating System: | Google, Android, 15 |
| Camera mega-pixels: | 50.0 |
| Bluetooth: | Yes |
| WiFi: | Yes |
TECNO - SPARK Slim
TECNO
SPARK Slim
No device selected!
Top 5 FAQs
Can't find the solution?